سفره یکبار مصرف

شاید تصور کنید که از سفره یکبار مصرف صرفاً برای صرف غذا استفاده می‌شود؛ اما بر خلاف این تصور که به دلیل کلمه سفره است، انواع سفره یکبار مصرف کاربردهای فراوانی دارد که در شرایط مختلف و در زمان‌های گوناگون در طول شبانه روز می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. برای پاک کردن سبزی، به عنوان زیرانداز و زیر فرش‌ها در مسافرت، در زمان رنگ‌آمیزی دیوارهای خانه و … از جمله کاربردهای سفره یکبار مصرف است.

کابرد انواع سفره یکبار مصرف

سفره یکبار مصرف مجلسی:

سفره یکبار مصرف مجلسی به دلیل طرح‌های جذاب و شیک و شباهت‌هایی که با سفره‌های معمولی دارد،‌ به عنوان سفره پذیرایی در مهمانی‌ها،‌ کاور بر روی میز نهارخوری، روکش کابینت و … مورد استفاده قرار می‌گیرد و موجب تمیز نگهداشتن سطوح می‌شود. انواعی از سفره‌های یکبار مصرف مجلسی وجود دارد که قابلیت استفاده در مراسم‌های جشن و شادی و یا مراسم عزاداری را دارند و می‌توان متناسب با موقعیت از سفره‌ای با رنگ مناسب استفاده کرد.

سفره یکبار مصرف پلاستیکی:

این نوع سفره‌ها که استفاده از آن‌ها در میان مردم بیشتر رایج است، بیشتر از انواع دیگر سفره‌های یکبار مصرف مورد استفاده قرار می‌گیرند. تعیین اینکه کاربرد اصلی این سفره‌ها دقیقا چیست، بسیار سخت است، چرا که این نوع سفره‌ها، کاربردهای مختلف و گوناگونی دارند. از استفاده در خانه‌ها برای غذا خوردن، پاک کردن سبزی و مواد غذایی گرفته تا استفاده در شرکت‌ها، کارگاه‌ها و … که از جمله کاربردهای این سفره‌ها محسوب می‌شوند.

انواع سفره‌های یکبار مصرف، نیازی به شست و شو ندارند و به دلیل ارزان بودن آنها، معمولاً، پس از مصرف دور ریخته می‌شوند. سفره‌ یکبار مصرف مقاومت و نفوذ ناپذیری بالایی در برابر مایعات مختلف دارد؛ این ویژگی موجب شده که بسیار مورد توجه قرار بگیرد. البته باید توجه داشته باشیم که این سفره‌ها را در طبیعت و یا در محیط رها نکنیم و باعث آلودگی محیط زیست نشویم؛ به جای آن با تفکیک این مواد از سایر زباله‌ها، آن‌ها را به چرخه بازیافت و مصرف دوباره برگردانیم.

قیمت سفره یکبار مصرف

انواع گوناگونی از سفره‌های یکبار مصرف در حال حاضر تولید می‌شوند و موادی که در تولید هر یک از این سفره‌ها استفاده می‌شود، بسیار متفاوت است. قیمت این سفره‌ها با توجه به کیفیت مواد اولیه متفاوت است. اما در هنگام خرید سفره‌های یکبار مصرف باید به قیمت آن توجه کنید و از خرید سفره‌های یکبار مصرف ارزان قیمت که فاقد آرم استاندارد هستند، خودداری کنید. چرا که استفاده از این سفره‌ها، سلامتی شما را به خطر می‌اندازند. برای خرید سفره یکبار مصرف، به استفاده‌ای که از آن در نظر دارید توجه داشته باشید تا با خرید سفره متناسب با نیاز خود، در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.