نایلون حبابدار

اگر برای بسته بندی محصولات خود به دنبال کاوری ارزان قیمت با میزان ضربه گیری بالا هستید پیشنهاد ما به شما پلاستیک حبابدار ضربه گیر است ، این نوع پلاستیک تشکیل شده از یک لایه نایلون به همراه حباب های پر شده از هوا است که موجب ضربه گیری و محافظ از محصول می شود که در ادامه مطلب انواع آن و تاریخچه نایلون حبابدار به همراه راهنمای سفارش پلاستیک های حباب دار توضیحات تکمیلی در اختیار شما قرار گرفته است .

یلون های حباب دار بیش از ۵۰ سال است که وجود دارد. در سال ۱۹۵۷ مهندسین آمریکایی آلفرد فیلدینگ و مارک شاوانس اقدام به ایجاد کاغذ دیواری با بافت ۳ بعدی کردند که پس از مهر و موم کردن دو پرده دوش با حباب های هوا به دام افتاده ، اما این دو فرد فهمیدند که دیوار پوشش سه بعدی آنها آنچنان که انتظار داشتند محبوب واقع نشد . آنها سرانجام تاكتیك ها را تغییر دادند و آن را به عنوان عایق گلخانه ها به بازار عرضه كردند – اما این مورد هم محبوب واقع نشد.

نزدیک به ۳ سال طول کشید تا یک بازاریاب به استفاده بهتر از این محصول پی برد. این ماده برای محافظت از رایانه های IBM که اخیراً طراحی شده اند در حین حمل و نقل کمک بسیار بزرگی می کند. IBM پس از نشان دادن ویژگی های محافظتی خود ، سوار شد و شروع به استفاده از Bubble Wrap برای محافظت از محموله های گرانبها کرد.

کاربرد نایلون حبابدار چیست ؟

این نوع نایلون در موارد که نیاز به محافظت از محصول در برابر عوامل خارجی وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد . حتما تا به حال مبلمان هایی را مشاهده کردید که برای محافظت در حمل و نقل و جلوگیری از خط و خش از این نوع نایلون استفاده می کنند .

 

به طور کلی کاربرد نایلون حبابدار بسیار زیاد است و نام بردن تمام آن ها امکان پذیر نمی باشد اما گروه تولیدی سانی پلاست می تواند با مشاوره های کاربردی بهترین نوع جنسی که برای شما کاربرد و بازده ای بالایی دارد را به شما معرفی کند .

 1. بسته بندی انواع محصولات چوبی ، دکوراسیون ، مبل ها و …
 2. لوازم خانگی
 3. لوازم الکترونیکی
 4. بسته های صنعتی
 5. صنف های شیشه بری و تولیدات شیشه
 6. و ….

مزایا استفاده از نایلون حباب دار

با توجه به کاربردی که فرد سفارش دهنده دارد می توان کاربرد های گوناگونی برای این نوع نام برد اما اصلی ترین کاربرد های حباب دار عباترند از :

 1. یکی از بهترین عایق های حرارتی و صوتی
 2. بسته بندی و حمل و نقل راحت تر
 3. جلوگیری از کثیفی محصول و یا خرابی آن
 4. ضربه گیر برای جا به جایی وسایل و یا تولیدات
 5. و….

 

امروزه بسته بندی حبابی اشکال مختلفی دارد و تقریباً در هر جایی که لوازم اداری و بسته بندی فروخته می شود می توان آن ها را دید. برخی از محبوب ترین قالب های آن عبارتند از:

 1. پاکت حباب دار
 2. رول بسته بندی حباب دار
 3. انواع کیسه حبابدار

نایلون حبادار معمولی یا دو بعدی

از این نوع نایلون می توان برای بسته بندی کردن تمام کالا ها استفاده نمود. کالاهایی مانند ظروف شکستنی، قاب عکس، صندلی، تابلوها، لوام یدکی، قطعات الکترونیکی و…

نایلون حبابدار ۳ بعدی

این نوع نایلون برخلاف کیسه های دو بعدی مناسب برای بسته بندی کالاهایی می باشد که شکل مکعب مانند دارد. کالاهایی مانند انواع لوام برقی آشپزخانه مانند یخچال، گاز و یا انواع مختلف وسایل منزل مانند: تخت خواب، مبلمان، کمد و ابزارها و وسایل صنعتی که به شکل مکعب می باشند، استفاده می شود.

 

انواع نایلون حبایدار

دولایه حباب درشت

این نوع از نایلون به علت داشتن قطر و حبابهای درشت تر نسبت به حبابهای ریز کارایی بهتری برای محافظت از محصول هنگام جابه جایی و حمل و نقل کالاهای شکستنی دارد.

سه لایه حباب درشت

این نوع نایلون حبابدار به این علت که از یک لایه بیشتر از نوع دولایه برخوردار می باشد کارایی بهتری دار و باعث خواهد شد که مقاومت حبابهای روی سطح نایلون بالاتر برود. این نوع بهترین محصول جهت بسته بندی کردن کالاهای بزرگتر می باشد.

سه لایه حباب ریز

این نوع محصول به دلیل داشتن حبابهای ریز و یک لایه اضافه تر در سطحش کارایی مناسبی را نسبت به نایلون های دولایه ارائه می کند. لایه سوم باعث می شود که حبابهای سطح نایلون بر اثر فشار نترکند.